1/31 aktu

1/31 adolf hitler w 1921 roku
2/31 adolf hitler
3/31 adolf hitler ćwiczący ekspresję przed obiektywem
4/31 adolf hitler ćwiczący ekspresję przed obiektywem
5/31 adolf hitler rozmawia przez telefon
6/31 kobieta zdobywa autograf hiltera podczas olimpiady
7/31 zafascynowane kobiety widzące hitlera
8/31 młode kobiety zafascynowane hitlerem
9/31 naziści słuchający wodza z uwielbieniem na twarzach

nastolatki rzucały się pod koła samochodów hitlera, w nadziei, że dyktator je uratuje. kobiety w całych niemczech wykrzykiwały „heil hitler”, kiedy rodziły oraz kiedy przeżywały orgazm. wysyłały mu erotyczne listy, w których obiecywały, że porzucą męża, jeśli przywódca da im dziecko. wiadomości były pełne opisów i epitetów, prawdziwych westchnień pełnych absolutnego uwielbienia. hitler zbierał je skrupulatnie i przechowywał w opasłym segregatorze z napisem „wariatki!”.

10/31 adolf hitler odpoczywający z evą braun

miał magnetyczną moc, niektóre kobiety porównywały siedzenie obok niego do „siedzenia obok słońca”, a w jego obecności „topniały”. swoją uwagę starał się dzielić pomiędzy różne kobiety i nie chciał, by widywano go w towarzystwie jednej. zmieniło się to dopiero później, podczas związku z evą braun, po jej dwóch próbach samobójczych. do tamtej pory uważał, że poświęcenie się jednej kobiecie będzie świadczyło o jego niedoskonałości. fuhrer chciał budować wizerunek pozbawionego słabości i zobowiązań. – w polityce niezbędne jest poparcie kobiet, mężczyźni pójdą za nimi – twierdził hitler i jak ocenił kiedyś w rozmowie z heinrichem hoffmannem: „to, że lubi kwiaty, nie znaczy, że musi zostać ogrodnikiem”.

11/31 eva braun i adolf hitler z psami

pamięta pani ten fragment z myśli, w którym pada pytanie, co mają począć niewierzący? pascal odpowiada, że mają upaść na kolana i mechanicznie powtarzać słowa modlitwy, a wówczas bóg przyjdzie, nawet jeśli oni w to nie wierzą.

29/31 adolf hitler podziwia sztukę

obsada:

filip bochenek – złodziejski majster
krystyna kachel – hrabia, żołnierz, narrator, banda złodziejskiego majstra
urszula tylek – hrabina, żołnierz, banda złodziejskiego majstra
łukasz łęcki – kościelny, żołnierz, narrator, banda złodziejskiego majstra
agnieszka kwiatkowska – matka,  żołnierz, narrator, banda złodziejskiego majstra
piotr serafin – ojciec, proboszcz, żołnierz, narrator, banda złodziejskiego majstra

teologowie wypracowali koncepcję wolnej woli, by wyjaśnić, dlaczego bóg słusznie każe grzeszników za ich złe wybory, a nagradza świętych za dobre. jeśli swoich decyzji nie podejmujemy dobrowolnie, to czemuż bóg miałby nas za nie karać albo nagradzać?

zwierzęta te mogą dożywać 100 lat. są ślepe, niezwykle odporne na brak żywności, której zresztą w jaskiniach nie jest zbyt wiele. mogą nie jeść przez wiele lat. żyją w kompletnej ciemności pod wodą. nie mają naturalnych wrogów.

kto zdecydował o zamalowaniu fresków na ścianie – pytała radna wiesława kajrys.
– freski były w takiej kondycji, że trzeba było to wszystko odnowić – odpowiadał burmistrz.
– ale nie są odnowione, tylko zamalowane – ripostowała radna.
– zostały odnowione na zasadzie zamalowania – stwierdził burmistrz niemczy jarosław węgłowski.

wieszak z lustrem
70x45x200h

biurko
140x60x85h

fotel
krzesło

łóżko
90x200x45h
+ materac

szafa
100x55x200h

szafka
40x40x45h

telewizor wiszący – akai 24 cale
telefon
radioodbiornik

zestaw firan i zasłon
roleta

zestaw do czyszczenia odzieży, obuwia oraz igielniki

szklanki
wazon

szanowna pierwsza damo
drogie kamienie
panie i parawany
wysoki sąsiedzie
osłupiała rzeko
bezbrzeżna łódko
przebrzmiały gniewie
falo pocisku

wczorajszą niedzielę spędziłam bardzo wesoło. dzieci nasze odegrały jasełka. przyjechało bardzo dużo gości anglików, ojcowie misjonarze, księża murzyńscy katolicy i siostry zakonne. młodzież murzyńska katolicka i wiele murzynów starych i młodych.

na początku kilku krasnoludków przeszło przed zakrytą kurtyną, ze śpiewem „już my idziem już odchodzim”. po przejściu krasnoludków odkryła się kurtyna.

na scenie spali pasterze, obok spał baca.

obudził jego sen, zerwał się na nogi i zaczął budzić pasterzy mówiąc „niebo gore”. pasterze się pozrywali na nogi. wtem zjawili się dwaj aniołowie, ogłaszając pasterzom narodzenie się pana jezusa w betlejem. wskazali drogę ażeby hołd oddali dzieciątku i na tych słowach zniknęli. czterech pasterzy ubranych po góralsku zatańczyli „górala”. po odtańczeniu, wyszli, został tylko baca. przyszli krakowiacy, było ich cztery pary. oni też chcieli złożyć dzieciątku hołd. odtańczyli „krakowiaka” i wyszli. baca był bardzo zadowolony że cały lud polski idzie złożyć panu jezusowi hołd. przyszli też i kurpie pytając się o drogę do betlejem. przyszli jeszcze kujawiacy też pytając o drogę, baca im odpowiedział. oni zadowoleni zatańczyli „kujawiaka” i wyszli. na koniec pierwszego aktu przyszli łowiczanie. łowiczanka niosła dar dla dzieciątka w postaci żywego koguta, pytali równocześnie o drogę. baca wskazując im drogę poszedł wspólnie z nimi. był to koniec pierwszego aktu