obserwacje sprzątaczki

Obserwacje kur, które prowadzono na przestrzeni 20 lat pokazały, że mają one zdolność logicznego myślenia i planowania. W swoim badaniu zatytułowanym „Inteligentne kury” prof. Nicol tłumaczy, że kury potrafią odróżniać cyfry od 1 do 5 i rozumować logicznie, że jeśli A jest większe od B i B jest większe od C to A jest większe od C.

Ludzie mrugają bardzo często, o wiele częściej, niż to konieczne, by nawilżyć gałkę oczną. Mrugając ok. 15-20 razy na minutę, aż 10% czasu na jawie spędzamy z zamkniętymi oczami.

Do zdarzenia doszło około godziny 13 w gminie Nowy Żmigród w województwie podkarpackim. 44-latek na prywatnej posesji uruchomił silnik paralotni. Śmigło uderzyło w głowę 4-latka. Dziecko zostało przewiezione przez dziadków do szpitala. Ojciec chłopca odebrał sobie życie.

Czas zależy od tego, z jaką prędkością porusza się obserwator względem obserwowanego.

Kaligula sypiał ze swoją siostrą, a kiedyś podczas ceremonii zaślubin zgwałcił zarówno pannę młodą jak i pana młodego.

Sąd potwierdził, że kapłan wkładał ręce pod bluzki dziewczynek i dotykał ich piersi, wkładał ręce do majtek i dotykał krocza, całował, wkładał palec do pochwy.

Oratorska poza Foucaulta przywołuje na myśl nie dającą się opanować bandę szympansów triumfatorów, erudycyjnych i zadziornych. Jego gestykulacja o małpim zasięgu i swobodzie zwiększa mnogość sfory.

Apollinaire opisał Sen Rousseau w następujący sposób: Na sofie śpi całkowicie naga kobieta. Wokół niej rosną bujne tropikalne rośliny, wśród których żyją małpy i rajskie ptaki. Podczas majestatycznej przechadzki lwa i lwicy czarnoskóry mężczyzna – zagadkowa postać – gra na flecie.

Na początku ziemia była całkowicie ciemna. Nic nie poruszało się po jej jałowej powierzchni. W głębokiej jaskini pod równiną Nullarbor spała piękna pani, Słońce. Wielki Duch – Ojciec obudził ją łagodnie i powiedział, by wynurzyła się z jaskini i tchnęła w świat życie. Miało to miejsce w Altyerrenge.

Droga Mleczna zawiera setki miliardów gwiazd, co stanowi zaledwie drobny ułamek 100 bln połączeń w mózgu, dzięki którym czujemy, myślimy i działamy.

Tworzenie się stad lub ławic poprzez agregację osobników tego samego gatunku jest uniwersalnym mechanizmem przeciw drapieżnikom, który występuje u wszystkich gatunków i taksonów – od ssaków po mikroby (Liu i in. 2016). Proces agregacji nie zależy zatem od języka ani wzroku, ani od dostępności lidera – chociaż informacje sensoryczne (Kimbell i Morrell 2015) i przywództwo (Andrieu i in. 2016) mogą usprawnić te procesy.

Autor idzie ulicą Smoczą. Jest świadkiem przerażającej sceny. Niemiecki żandarm oraz dwóch żydowskich aresztantów idą ulicą. W pewnym momencie jeden z Żydów rzuca się do ucieczki. Niemiec oddaje strzał w kierunku tego, który pozostał, zabijając go na miejscu. Dopiero później wyrusza w pościg za uciekinierem.

Idealny scenariusz, o którym często marzyłem, powinien mieć jakiś nieszkodliwy, banalny punkt wyjścia. Na przykład: żebrak przechodzi przez ulicę. Widzi rękę wychyloną z okna luksusowego samochodu i wyrzucającą niedopalone hawańskie cygaro na ziemię. Żebrak zatrzymuje się raptownie, żeby je podnieść. Inny samochód potrąca go i zabija.

Gdyby Chrystus żył dzisiaj, też jeździłby mercedesem – oświadczył prałat Jankowski.

Nie jest tak, iż doświadczenie istnieje, ponieważ istnieje jednostka, ale jednostka istnieje, ponieważ istnieje doświadczenie.

Kontekst to tło konwersacyjne, na które składają się milczące założenia, intencje, przypuszczenia, oczekiwania.

Tam gdzie człowiek Zachodu dostrzega tylko bezsensowną pustkę, Japończyk widzi ma – przestrzeń pełną niczego, będącą źródłem twórczej mocy.

Wiadomo, z jakiem zamiłowaniem oddaje się gołąbka wysiadywaniu swoich jaj: podczas ostatniego oblężenia Paryża, w czasie wojny francusko-pruskiej, pękła bomba, obok gołąbki, siedzącej na jajach; pomimo to ta ostatnia nie opuściła swego stanowiska.

Zabiłem swojego ojca jadłem ludzkie mięso i jestem szczęśliwy.

Gdy kopiesz studnię, zaczynasz robotę nie od głębokiego dna, poruszasz szeroko zrazu górną warstwę, odrzucasz ziemię łopata za łopatą, nie wiedząc, co niżej, ile splątanych korzeni, jakie przeszkody i braki, ile uciążliwych, zakopanych przez innych i przez ciebie, zapomnianych kamieni i różnych twardych przedmiotów.

Pośród tego, co jest małe, nie ma najmniejszego, lecz tylko zawsze mniejsze.

Ucho jest narządem strachu.

Ciemność, a nawet same opowieści o ciemności wzmagają naszą kreatywność – wynika z badań prof. Lioby Werth z Universität Hohenheim i dr Anny Steidle z Universität Stuttgart.

Przede wszystkim należy wiedzieć, że Polacy pochodzą z rodu Jafeta, syna Noego. Ów Jafet, wśród licznych spłodzonych przez siebie synów, miał również jednego imieniem Jawan, którego Polacy zwą Iwan. Jawan zrodził Philirę, Philira zrodził Alana, Alan zrodził Anchizesa, Anchizes zrodził Eneasza, Eneasz zrodził Askaniusza, Askaniusz zrodził Pamfiliusza, Pamfiliusz zrodził Reasilwę, Reasilwa zrodził Alanusa, Alanus – który jako pierwszy przybył do Europy – zrodził Negnona, Negnon zaś zrodził czterech synów, z których pierworodnym był Wandal, od którego wywodzą się Wandalici, zwani obecnie Polakami.

Wiesz, przyszedł Mesjasz. Jest już w Samborze.

Uśmiech nie schodzi mu z pyszczka. Poznajcie jeża, którego śledzi 1 500 000 internautów.

Chmury są fraktalami, a pogoda jest chaotyczna.

Studenci Julia i Marek są rodzeństwem podróżującym po Francji podczas letnich wakacji. Pewnego razu nocują na odludziu w wynajętym domku nieopodal plaży. Dochodzą do wniosku, że przyjemnie i interesująco byłoby uprawiać ze sobą seks – poszerzyłoby to zakres ich doświadczeń. Julia już od pewnego czasu zażywała tabletki antykoncepcyjne, ale Marek na wszelki wypadek założył prezerwatywę. Przygoda ta sprawiła im przyjemność, ale oboje zdecydowali się już tego nie powtarzać i pamiętać o tej nocy jako o czymś, co ich do siebie jeszcze bardziej zbliżyło. Co o tym myślisz?

Język jest labiryntem ścieżek. Przybywasz z jednej strony i orientujesz się w sytuacji; przybywasz do tego samego miejsca z drugiej, i już się nie orientujesz.

Z kontrą wyszedł Nika Dzalamidze, który świetnie uruchomił Rafała Grzyba. Pomocnikowi Jagiellonii w sukurs wyszedł lis pola karnego Tomasz Frankowski. Franek mógł spokojnie strzelać z pierwszej piłki, ale dla pewności położył jeszcze jednego z obrońców Polonii i w swoim stylu z najbliższej odległości otworzył wynik spotkania.

Konkludując: zasób słownictwa, jakim dysponuje przeciętny człowiek, zdecydowanie wykracza poza jego potrzeby komunikacyjne.

~ 2800 Sumerowie grają na lirze.

Co 8 sekund rodzi się nowy ktoś. Umiera co 14 s. Średnio więc człowiek żyje 6 sekund.

Dzieci rodzą się najczęściej około 4 rano. Śmierć przychodzi o 5.

Trudno o bardziej niezwykły proces niż przemiana kijanki w żabę.

Amerykańska agencja informacyjna AP obliczyła, że aby zarobić tyle co prezes korporacji, jej pracownik musiałby pracować 244 lata.

W języku dyirbal istnieje rodzajnik balan, który oznacza niebezpieczne rzeczy: kobiety, ptaki i ogień.

Aby list zrobił odpowiednie wrażenie na adresatce, zacząć należy od papieru, który musi być piękny. Pismo: staranne i równe. Najlepiej więc swe wyznania skreślić na brudno, a potem starannie przepisać.

Ci, którzy źle się wyrażają o inteligencji śpiewaczek, widać nigdy nie rozmawiali z primabaleriną.

Postacie bóstw tantrycznych o wyglądzie łagodnym oraz przerażającym, pojawiające się w medytacji i w bar-do; są one w istocie projekcjami umysłu podmiotu i symbolizują różne tegoż umysłu władze, skażenia i podświadome skłonności.

Prawa moralne pochodzą z dupy maryny.

Użytkownicy Internetu w samej tylko wyszukiwarce Google zadają około 40 tysięcy zapytań w ciągu sekundy, co daje około 1,3 biliona zapytań rocznie. W ciągu minuty na Facebooku pojawia się 2,5 miliona postów, w tym samym czasie do Sieci zostaje wrzuconych 300 tys. tweetów, a na Instagramie przybywa 220 000 nowych zdjęć.

Geny nie biegają sobie po lasach. One są w osobnikach.

Oxfam podkreśla, że każdego dnia na świecie umiera 10 tysięcy ludzi z powodu braku dostępu do opieki zdrowotnej.

Statystyczny Polak odwiedza filharmonię raz na 134 lata.

Problem kategoryzacji jest równie stary co sam język i równie enigmatyczny jak jego początki. Kategoryzacja jest nierozerwalnie związana nie tylko z samym językiem, ale również stanowi nieodłączną część myślenia oraz główny sposób pojmowania naszego doświadczenia i nadawania mu sensu.

Pragnienie uściślenia kategorii masy jest wewnętrznie sprzeczne, gdyż oznacza wymuszanie sensu na tym, co jest z niego wyzute.

Maurus Servius Honoratus w swoim komentarzu do Eneidy Wergiliusza (2,204) wyróżnia trzy słowa na określenie zwierząt pełzających: angues aquarum sunt, serpentes terrarum, dracones templorum – węże będące w wodach, węże na ziemi i węże w świątyniach.

Byron – bohater, bożyszcze i męczennik – zwrócił uwagę Europy zuchwałymi czynami. Jeden z jego najpiękniejszych portretów przedstawia poetę w albańskim stroju ludowym.

Błona dziewicza jest niedużym fałdem śluzówki. Stanowi mechaniczną barierę ochronną, która zabezpiecza organizm dziewczynki przed drobnoustrojami. Jednakże nie jest całkowicie szczelna, ponieważ posiada kilka otworów, którymi wydostaje się krew menstruacyjna. Trzeba wiedzieć, że tymi samymi otworami do wnętrza pochwy mogą dostać się ruchliwe plemniki, które z łatwością powędrują jeszcze dalej – w stronę jajeczka – gotowego do zapłodnienia.

Zdjęcia lewej strony twarzy są postrzegane i oceniane jako bardziej miłe dla oka od zdjęć prawej strony twarzy.

Myślniki stosowane przez Heideggera, często w jego rękopisach nie do odróżnienia od kropek i przecinków albo używane zamiast nich, zostały w niektórych miejscach zamienione, aby tekst był bardziej zrozumiały.

Po wykarmieniu młodych matka pająków Stegodyphus lineatus sama staje się posiłkiem swojego potomstwa. Co ciekawe, tkanki uchyłków jelita środkowego zaczynają się rozkładać jeszcze przed wylęgiem. Proces ten maksymalizuje „potencjał odżywczy” samicy.

Nie ma uniwersalnego leku na wszystkie choroby świata. Jeśli jednak mielibyśmy poszukać takiego, który zbliżałby się do tego ideału, byłaby to witamina D.

Apple przekracza granicę absurdu. Sprzedaje komputery w cenie kawalerki w Wałbrzychu.

Żebracy w getcie nie dają minuty spokoju – pukają do drzwi, obchodzą podwórza, zaczepiają ludzi na ulicy, starają się wzbudzić litość piszczeniem, lamentowaniem, krzykiem, czy patetycznymi przemówieniami.

Ludzie, którzy bezinteresownie pomagają innym, są bardziej atrakcyjni dla płci przeciwnej, mają więcej partnerów seksualnych i częściej uprawiają seks.

O tym, że ciężki grzech masturbacji jest wśród zwierząt powszechny, wiemy nie od dzisiaj. Dlaczego się masturbują – to już zupełnie inna kwestia. Zwłaszcza, że masturbacja jest zachowaniem, które powinno być, na chłopski rozum, przez ewolucję już dawno wyeliminowane, ponieważ oznacza utratę bezcennej spermy bez możliwości zapłodnienia.

Bogusław Linda zasłynął takimi filmami jak „Gorączka” Agnieszki Holland, „Człowiek z żelaza” Andrzeja Wajdy oraz „Psy” Władysława Pasikowskiego. W Klinice La Perla korzysta z zabiegu Ulthera, który w nieinwazyjny sposób skutecznie liftinguje skórę.

Zupełnie inne podejście proponuje Marcel Peres, który mówi o zapisie melodii jako o „materia prima”, czyli tworzywie bez form, kształtu, treści. W stosunku do zapisu nutowego użycie tego określenia oznacza, że dopiero przez zaangażowanie duchowe i intelektualne śpiewaka, nabiera on właściwego kształtu i znaczenia. W konsekwencji staje się modlitwą.

Pies, którego rasy nie podano, wpadł na leżący na ziemi karabin i zawadził łapą o cyngiel broni. Wystrzelona kula śmiertelnie zraniła uczestniczącego w wyprawie znajomego myśliwego. 44-letni właściciel psa wziął całą winę na siebie.

O preparacji fortepianów również decyduje traf.

Z kolei żona Adolfa Dymszy biła go parasolką.

Lepszym fortelem posługują się osy szmaragdowe. Zamiast wprawiać swe ofiary w całkowite odrętwienie, w określone miejsce głowy swej ofiary precyzyjnie wstrzykują jad, który sprawia, że jest ona bezwolna, ale nie jest sparaliżowana. Osa chwyta wtedy karalucha za czułek i prowadzi go jak psa na smyczy do miejsca, gdzie ma być spożyty.

Potworny dramat rozegrał się we wsi Dominopol. Dwaj synowie należący do UPA zamierzali zabić matkę – Polkę. Mąż ukrainiec, ratując jej życie, zastrzelił jednego z synów. Po jakimś czasie drugi syn zamordował ojca.

Sięgając po jogurt łyżką dopasowaną do niego kolorem, gwarantujemy sobie nasilenie odczuwanej słodyczy. Kontrast szkodzi słodyczy, dlatego biały jogurt nie zgra się pod tym względem z czernią, a różowy z błękitem.

Dobre i złe humory dosłownie zmieniają tryb działania kory wzrokowej i to, jak widzimy. W pozytywnym nastroju kora odbiera więcej danych, a negatywne emocje skutkują widzeniem tunelowym – podkreśla Adam Anderson.

Istnieje prawdopodobieństwo, że antymateria spada w górę.

Pociąg prowadzi grupę wagonów do Zakopanego i Krynicy.

Zadanie twórcy polega na tym, aby ustalać nowe prawa, a nie wedle praw tworzyć.

Oprócz pijawek, dobrze działa przykładanie na żylaki liści kapusty.

Według najnowszych doniesień naukowców muszki owocówki pocieszają się w podobny sposób, jak ludzie, topiąc smutki i frustracje w alkoholu. Osobniki płci męskiej wystawione przez dłuższy czas na działanie podniecających bodźców wybierały pożywienie nasączone alkoholem dużo częściej niż samce much, którym umożliwiono kopulację.

Człowiek ma tyle samo wolności co czapla, motyl i gówno w trawie. Jeżeli został stworzony na obraz i podobieństwo, to lepiej się stwórcy nie przyglądać.

Następnie ujmij członek swoją dłonią i zwilż główkę śliną. Potem włóż go do ust tak daleko, jak jest ci wygodnie i poruszaj głową, wkładając i wyjmując członek na przemian. Sekret polega na stałym chowaniu zębów.

Wyrazy zapisywane z przewagą liter położonych po prawej stronie klawiatury są kojarzone z bardziej pozytywnymi emocjami niż słowa zapisywane głównie za pomocą liter z lewej strony klawiatury. Odkrywcy nazwali to zjawisko efektem QWERTY.

Ma to znaczyć: jedyną siłą, która wprawia w ruch całą energię nowoczesnego człowieka, jedynym bodźcem jego postępowania jest instynkt płciowy i jego zaspokojenie; wszystkie nasze myśli, wszystkie zdolności wytężamy dziś tylko w tym kierunku.

58. Splatanie wątków, niekończenie żadnego, przeskakiwanie myśli. Bo dobrze jest powiedzieć, co jest doskonałe dwa razy, a nawet trzykrotnie.

W przeciwieństwie do cząsteczek złożonych, cud składa się z bardzo drobnych atomów. Każdy człowiek ma w głębi siebie potrzebę zachwytu i zdumienia. Dokument odkrywa przeszłość i teraźniejszość, a także bada dzisiejszy Wunderkammer, prowadząc nieuchronnie do pytania: jaka przyszłość czeka zdumienie?

Nowe dowody potwierdzające istnienie hipotetycznej cząstki X17. Zaobserwowaliśmy pary elektron-pozyton z zakazanego elektromagnetycznie przejścia M0 wyludniającego stan 21,01 MeV 0 $ ^ – $ w $ ^ 4 $ He. Szczyt zaobserwowano w ich korelacjach kątowych $ e ^ + e ^ – $ przy 115 $ ^ \ circ $ z istotnością 7,2 $ \ sigma $, i można go opisać zakładając utworzenie i następnie rozpad cząstki lekkiej o masie $ m_ \ mathrm {X} c ^ 2 $ = 16,84 $ \ pm0.16 (stat) \ pm 0,20 (syst) $ MeV i $ \ Gamma_ \ mathrm {X} $ = 3,9 $ \ razy 10 ^ {- 5} $ eV . Według masy prawdopodobnie jest to ta sama cząstka X17, którą niedawno zasugerowaliśmy opisując anomalię w $ ^ 8 $ Be.

~ 1000 Zaratustra: Bóg Najwyższy, Ahura Mazda, stworzył niegdyś dwa duchy, z których jeden wybrał dobro, prawdę oraz światło – i stał się Duchem Świętym (Spenta Mainju), a drugi wybrał zło, kłamstwo oraz mrok – i stał się Duchem Złym (Angra Mainju). Obaj powołali do istnienia zastępy pomocników, armię anielską z jednej, a diabelską z drugiej strony. Świat powstał jako teren walki sił dobra z siłami zła, a ludzie mogą opowiedzieć się po którejś ze stron.

Podstawowym problemem polskiego mężczyzny jest to, że nie ma z kim porozmawiać o swoim pierwszym garniturze.

Dla ludzi epoki średniowiecza sporym problemem był okres Wielkiego Postu, gdy przez czterdzieści dni nie jedzono mięsa i ściśle przestrzegano zakazu spożywania alkoholu. Podczas śniadania wielkanocnego starano się sobie to powetować – nie inaczej postąpił książę legnicki Bolesław III Rozrzutny, który zjadł trzynaście kurczaków, popił je ogromną ilością piwa i wina, a następnie wyzionął ducha.

Jobs w swej dwulicowej podłości nie pozwalał własnym dzieciom używać iPada; Gates dał swoim telefony, dopiero gdy pokończyły czternaście lat.

Ludzie istnieli na długo przed narodzeniem się historii.

Dlaczego fizyka kwantowa miałabym zachować monopol na sprzeczności i trudności?

Pamiętacie 17-latkę, która na olimpiadzie w Pekinie w biegu na 200 metrów dobiegła ostatnia, kilka sekund za resztą? Morze Śródziemne zabrało wszystkie jej marzenia.

Natomiast słuchalność Radia Maryja wzrosła z 2,1 do 2,3 proc.

Rzeczy wielkie wymagają, by o nich milczano lub w wielkim stylu mówiono: w wielkim stylu, to znaczy cynicznie i niewinnie.

Samotnik, w swojej glorii bycia samotnym, sądzi czasem, że zdoła powiedzieć, czym jest samotność. Ale każdy ma samotność własną.

Inne problemy miał Stefan Jaracz. Podczas pobytu w Moskwie nawiązał romans z Izą Ginczanką, a na domiar złego żona i kochanka niemal jednocześnie zaszły w ciążę. Jaracz znalazł proste wyjście z sytuacji – postanowił, że zostanie z tą panią, która wcześniej urodzi.

Tak jak cząstka elementarna potrafi nie przybierać konkretnego położenia w przestrzeni, tak mikrochwila może być jednocześnie przyszłością i przeszłością. I podobnie jak w przypadku cząstek, tak i tu nieoznaczoność ustępuje miejsca klarownej formie, dopiero przy okazji kontaktu z jakimś układem fizycznym, gdy funkcja falowa ulegnie kolapsowi.

Napady kloniczne – to inaczej skórcze mięśni, które mają różny czas trwania oraz natężenie, charakterystyczne jest dla nich przerywanie ich rozluźnieniami. Wtedy chory charakterystycznie porusza porażoną częscią ciała („tam i z powrotem”). Napady kloniczne mają charakter ograniczony i mogą atakować twarz, palce, kończyny, a w trakcie trwania lubią zmieniać swoją lokalizację.

Co ciekawe, głoski odbierane przez ludzi odpowiadają odgłosom łamanych gałęzi, co przemawia za tym, że ludzie kiedyś pędzili swoje życie, przebywając na drzewach.

~900 W Chinach powstaje Księga przemian – księga wróżb, która w przyszłości da początek chińskiej filozofii.

Gdybym miał, broń boże, zaryzykować jedną tylko definicję dekonstrukcji, zwięzłą, eliptyczną i ekonomiczną niczym hasło przewodnie, powiedziałbym po prostu: więcej niż jeden język.

Restauracja zatrudni dziewczynę na stanowisko Wydawka. Do obowiązków będzie należało nakładanie i wydawanie posiłków oraz dbanie o czystość stanowiska pracy.

Ludzie używają języka, aby wskazać pewne obiekty lub idee, które w ostatecznym rozrachunku albo nie istnieją, albo też w gruntu są niejasne.

Do 2020 roku każdy użytkownik sieci będzie wytwarzać 1,7 MB informacji na sekundę.

Biskupice Ołoboczne. Maszyna wciągnęła kobiecie rękę. Lądował helikopter LPR.

Wąż szykujący się do ataku leży szyją wypiętą w literę S. W ułamku sekundy wyrzuca głowę prostując szyję. Zakrzywione zęby pomagają mu złapać ofiarę, żeby się nie wyrwała. Błyskawicznie owijaja się niej i dusi. Po uduszeniu połyka ją od strony głowy. Potem szuka jakiejś kryjówki gdzie trawi i odpoczywa.

Muzyka to po prostu ciąg szkolnych prób, żeby zobaczyć, co wyjdzie. Etiudy. Łatwość i nieprawda.

Warszawa? Siedem złotych.

Wszyscy żyjemy w przeszłości, a dokładniej mówiąc – z około 80 milisekundowym opóźnieniem w stosunku do czasu teraźniejszego. Tyle bowiem mija czasu, zanim nasz mózg uświadomi sobie zaistniałe wydarzenie.

~814 Fenicjanie zakładają Kartaginę.

W Szkole Baletowej im. F. Parnella projekt termomodernizacji już się zakończył. Budynek został kompleksowo docieplony, a okna, grzejniki i zawory wymienione. W ramach projektu wymieniono również źródła światła na energooszczędne, zmodernizowano system wentylacji. Dzięki temu zmniejszyły się szkodliwe efekty produktów spalania paliw kopalnych i drewna w kotłowniach i piecach, a budynek osiąga pożądany poziom temperatur bez zużycia dużych ilości energii.

W literaturze są także przypadki orgazmu kolanowego, lecz ciekawszym jest opis kobiety, która doprowadzała się do tego stanu za każdym razem gdy myła zęby. Jej neurolog, zainteresowany taką „przypadłością” przeprowadził parę eksperymentów – to nie marka pasty okazała się winowajcą, ni pobudzanie dziąseł. Tak zwanym zapalnikiem musiała być cała procedura mycia, razem z charakterystycznymi ruchami ręką.

Lwy wyginęły już w Mali, na Wybrzeżu Kości Słoniowej, Ghanie i Kongo. Nie ma ich też w większości Zachodniej Afryki.

Świnie w wadze bitej ciepłej potaniały z kolei przeciętnie o 15 groszy.

Nowoczesność często szkicowi daje pierwszeństwo przed ukończonym obrazem, a rękopis pełen chaotycznych poprawek wyżej ceni od opublikowanego tekstu.

Aberdeen Bestiary powstała w Anglii około roku 1200. To jeden z najbardziej bogato ilustrowanych manuskryptów. Nigdy nie został dokończony, marginesy nie są wykończone i nie usunięto z nich niepotrzebnych rzeczy. Na większości stron w dolnym rogu znajdują się brudne odciski palców.

Szekspir nigdy nie był w Wenecji ani w Weronie, a przecież jego wiedza o tych miastach jest tak istotna, że stała się naszym zasobem.

Akcentuacja i iloczas w języku połabskim interesują badaczy od połowy XIX w.

Była też moda, że kobiety wdziewały po kilka spódnic, po 5 i 6, na wierzch najładniejszą, a właściwie najnowszą, i koszulę miały na sobie nie jedną. Zaszczytem było, gdy kobieta wyglądała w sobie szeroka i tęga, gdy gospodyni ledwie we drzwi się zmieściła. Później nastała moda ściskać się i kobiety starały się być cienkie w pasie.

Używając niedominującej ręki do mieszania herbaty, otwierania drzwi czy obsługi myszki, można wyćwiczyć samokontrolę w innych obszarach.

Ksiądz jest jednym z najmniej szanowanych zawodów w Polsce – wynika z badania opublikowanego przez pracownię CBOS. Praca księdza zajęła pozycję piątą od dołu w rankingu zawodów szanowanych. Gorszym poważaniem badani traktują jedynie polityków, radnych i maklerów giełdowych.

Od porządku wyobrażonego nie ma ucieczki.

Bo co się właściwie dzieje wraz z aktem pomiaru na cząstce elementarnej? Drobina zmaterializuje się losowo przybierając określone właściwości i porzucając inne. Zapewne. No chyba, że cząstka przyjmuje konkretny stan dla tego konkretnego obserwatora, ale razem tworzą nowy kwantowy układ pozostający w superpozycji dla całej reszty wszechświata. Gdy osoba trzecia otwiera drzwi laboratorium, kwantowa ruletka rozkręca się od nowa.

Hegel napisał tylko jeden wiersz, który uznał za wart zachowania; dedykowany był Hölderlinowi.

Haczyk jest jednym najważniejszych ludzkich wynalazków. Dzięki odpowiedniej modyfikacji nieużytecznego kawałka surowego materiału przekształca się w wielofunkcyjne narzędzie.

Dlaczego Dziwisz chronił Maciela, homoseksualistę, mobbera, oszusta? Tak samo, jak kluczowe jest pytanie o to, dlaczego to Wanda Półtawska, przyjaciółka Jana Pawła II, musiała zanieść papieżowi dokumenty dotyczące abpa Paetza.

Mieszkańcy miejscowości Gniewków znaleźli psa uwięzionego w związanym worku. Sunia miała do szyi przywiązany siedmiokilogramowy obciążnik, co wskazuje a to, że jej właściciel najprawdopodobniej chciał ją utopić. Musiał jednak się czegoś wystraszyć i porzucił zwierzę w parku.

Na Twardej siedzi młodziutka dziewczyna i w niebogłosy krzyczy przeraźliwym, niesamowitym, obłędnym głosem: „Mame, mame!!” Nic nie widzi, nic jej nie obchodzi, o nic nie prosi. Wczoraj umarła jedyna jej opiekunka, nikogo więcej nie ma z rodziny. Natychmiast po usunięciu zwłok lokatorzy wyrzucili ją na bruk.

Zrobić rzadki klajster z źytnièj mąki, wlać go w garnek żelazny lub gliniany, rozgrzać na ogniu tyle wiele ręka może wytrzymać i polewać nim futro trąc mocno rękami, ile sił starczy, potem czyścić czystą szczotką twardą, albo jeszcze lepiej tak długo trzepać, aż wszystkie cząstki kleju wylecą, futro nabiera dawnego naturalnego połysku i wygląda jak nowe.

Pyrronizm jest bardzo prosty – ludzie plotą sobie świat.

W przeszłości ludzie Zachodu rozkoszowali się jej głębią i smakiem. Uważali ją za warunek skupienia, wsłuchiwania się w siebie, medytacji, modlitwy, marzenia, twórczości, a zwłaszcza za miejsce duchowe, w którym powstaje mowa. Malarstwo było dla nich językiem ciszy.

W języku współczesnej humanistyki filozoficznej można zaobserwować różne praktyki intelektualne i stylistyczne, które nadają mu pewną charakterystyczną tonację. Roboczo nazwę ją ckliwością.

Pewnego razu nadszedł transport z Białorusi albo Ukrainy. Transport ten był 10 albo 12 dni w drodze. Żyła tylko jedna dziewczynka – miała może siedem lat – leżała w objęciach swojego martwego ojca. Dziewczynka ta razem z ciałami pojechała do krematorium. Tam Moll rozerwał ją na pół.

W czasie przeszłym człowiek wygląda pełniej.

Język jako wytwór zbiorowy dostarcza sposobów pojmowania świata, w skrócie: język kształtuje świat. A ponieważ istnieją różne języki, to trzeba przyjąć, że każdy z nich zawiera inną wizję świata.

Niechby ktoś, chcąc się od kogoś dowiedzieć, czy spotkał człowieka, który jechał na koniu i ciągnął za sobą psa, wygłosił takie oto zapytanie: O stworzenie rozumne, śmiertelne, obdarzone umysłem i zdolnością do wiedzy, zali spotkałeś stworzenie zdolne do śmiechu, szerokokopytne i obdarzone zdolnością do wiedzy obywatelskiej, które usadowiło swoje okrągłości na stworzeniu śmiertelnym, zdolnym do rżenia i ciągnęło za sobą śmiertelne, zdolne do szczekania stworzenie?

Ale jeśli zapytasz 100 matematyków, czym naprawdę jest wyrażenie matematyczne, otrzymasz 100 różnych odpowiedzi.

Chiana to zbyt leniwo płynąca rzeka w Toskanii.

Według rządowych statystyk co 20 minut w Indiach gwałcona jest kobieta. Każdego roku w Indiach gwałconych jest co najmniej 7,2 tys. dzieci, wśród nich niemowlęta. Większość ofiar zna sprawcę, w ponad 30 proc. przypadków jest nim wuj albo sąsiad.

Nieporządek jest bardziej prawdopodobny niż porządek.

Od wyewakuowanej z Warszawy osoby otrzymałem następującą kartkę. Kartki te były umieszczane w paczkach z herbatą, zrzucanych przez lotników anglo-amerykańskich w czasie powstania nad Warszawą. Przyjaźń naszą ukryj w sercu, słowa spamiętaj, a herbatę wypij. Resztę niszcz. Bez potrzeby życia nie narażaj. Potrzebne będzie do zwycięstwa – do budowy nowego świata.

Ewolucja jest konserwatywna. Kiedy raz znalezione zostanie jakieś rozwiązanie problemu, to przeważnie zostaje na stałe. Plan budowy jest dziedziczony z pokolenia na pokolenie i z gatunku na gatunek. Dopóki stare rozwiązanie jeszcze się na coś przydaje, jest stosowane nawet wówczas, gdy nowa konstrukcja okazuję się o wiele bardziej przydatna.

Flisacy bardzo często są zapraszani do ulanowskiego gimnazjum, gdzie w ramach lekcji o regionalizmie przekazują uczniom wiedzę o tradycjach flisackich Ulanowa oraz dzielą się swoimi doświadczeniami i wrażeniami z organizowanych flisów. W ten sposób Bractwo odwołując się do przeszłości, próbuje tworzyć nową flisacką rzeczywistość.

Do ok. 750 mln lat temu lądy Ziemi były zbite w jeden, wielki superkontynent zwany Rodinią. I choć dziś poszczególne kontynenty są od siebie odległe o tysiące kilometrów, wtedy bezpośrednio się stykały, jak np. Indie z Madagaskarem. Mauritia była wciśnięta między nimi.

Jej kariera rozwijała się nie tylko dzięki talentowi, ale też niecodziennej urodzie. Zyskała dzięki niej miano „Gazeli Syjonu”. Mężczyznom miękły kolana na widok jej smukłej sylwetki i melancholijnych oczu, z których jedno było zielone, a drugie niebieskie. Poeci pisali wiersze o jej biodrach.

Istnieją dwie formy poznania, jedna prawdziwa i druga drań. Do drania należą wszystkie te: wzrok, słuch, węch, smak, dotyk.

Nic dziwnego, że mało kto pamięta dziś, co powiedział David Ben Gurion, zapytany, czy zadał sobie trud, by zrozumieć Holocaust. Odpowiedź ojca założyciela Izraela nie spodobałaby się współczesnym: A co tu rozumieć? Umarli i tyle.

Świat nie mówi. Tylko my to robimy. Świat może, kiedy już zaprogramujemy się za pomocą jakiegoś języka, sprawić, że będziemy żywić pewne przekonania. Nie może on jednak zalecić nam języka, którym mielibyśmy mówić.

Teraz wyjmij członek z ust i przejedź po nim językiem, podrażnij także worek mosznowy. Większości mężczyzn sprawia to przyjemność, jak też dotykanie i muskanie językiem wędzidełka, małego fałdu skóry na odwrotnej stronie członka.

~627-586 W Judzie działa prorok Jeremiasz. Odradza zbrojną walkę o niepodległość: czcijcie tylko Jahwe i Jemu ufajcie, a On was wyzwoli.

Pojawienie się potencjalnego samobójcy na przęśle mostu – jedynej drogowej przeprawie przez Wisłę w Toruniu – doprowadziło do zablokowania ruchu i utworzenia się gigantycznych korków. To z kolei wywołało irytację kierowców – niektórzy z nich głośno zachęcali 50-latka, by skoczył do Wisły i umożliwił im dalszą jazdę.

Dr Kubiński przywołuje aforyzm, zgodnie z którym projektowanie gier wideo ma w sobie wszystko, co najtrudniejsze w komponowaniu opery – i wszystko, co najtrudniejsze w budowaniu mostów. Gry to opery zbudowane z mostów.

Wbrew wszelkim oczekiwaniom kot, który urodził się w amerykańskim stanie Massachusetts z dwoma pyszczkami i trojgiem oczu, nie tylko nie zmarł po kilku dniach, ale żyje już 12 lat, jest w doskonałej formie i doczekał się wpisu do Księgi rekordów Guinnessa.

Przed śmiercią Feynman chciał również zrealizować jedno ze swoich marzeń – odwiedzić lud zamieszkujący Republikę Tuwy. Tuwiańczycy potrafią posługiwać się tzw. chöömej – gardłową formą śpiewu, której fizyk starał się przez lata nauczyć. W 1977 roku Feynman wraz ze swoim przyjacielem perkusistą Ralphem Leightonem, zaczął planować podróż. Jednak Republika Tuwy leży na terenach Rosji, więc oboje potrzebowali wizy. Niezbędne formalności ciągnęły się latami. Ostatecznie 15 lutego 1988 roku Feynman zmarł.

Gdy krowa zje trawę, ślina zaczyna trawienie, zanim pokarm dotrze do żołądka. Poza tym enzymy śliny usuwają lub neutralizują substancje, za pomocą których rośliny odstraszają swoich amatorów. U mrówek jest podobnie.

~596 Żeglarze feniccy opływają Afrykę.

Przejrzystość to kłamstwo założycielskie ludzkości.

Ręka trzymana przed oczami może zasłonić góry, ale góry nie mogą zasłonić naszej ręki.

Żylaki – sprawdź, jak zadbać o nogi, by trwale zniknęły.

Komunikacja jest procesem nieodwracalnym.

Język to część składowa cholewki buta połączona z górnym brzegiem przyszwy, czyli fragmentem buta znajdującego się tuż pod sznurowadłami. Zadaniem języka jest zabezpieczanie stóp przed naciskiem krążków na sznurowadła i samych sznurowadeł. Język chroni również stopy przed wilgocią i wychładzaniem.

Niemiecka umysłowość jest przesycona fascynacją, by nie rzec obsesją wibrującego mroku, w którym dokonuje się poczęcie i sprawianie.

Ostatecznie można ukraść coś z ręki jakiemuś turyście. Kanapkę na przykład: wystarczy dotknąć brudn